CPFC74NP-PS03H2A25
DigiKey Part Number
308-1560-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1560-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1560-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPFC74NP-PS03H2A25
Description
CMC 2.5A 2LN 300 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 300 Ohms @ 160 MHz 2.5A DCR 120mOhm (Typ)
Category
Impedance @ Frequency
300 Ohms @ 160 MHz
Manufacturer
Sumida America Components Inc.
Current Rating (Max)
2.5A
Series
DC Resistance (DCR) (Max)
120mOhm (Typ)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.374" L x 0.224" W (9.50mm x 5.70mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.200" (5.08mm)