GEC34SBSN-M89
DigiKey Part Number
S1113E-34-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GEC34SBSN-M89
Description
CONN HEADER SMD R/A 34POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount, Right Angle 34 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.230" (5.84mm)
Mfr
Insulation Height
0.140" (3.56mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
3A
Alternate Length
CONN HEADER SMD R/A 36POS 2.54MM
In-Stock: 317
CONN HEADER SMD R/A 35POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER SMD R/A 33POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER SMD R/A 32POS 2.54MM
CONN HEADER SMD R/A 31POS 2.54MM