STTH1R02ZFY | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | STTH1R02ZFY |
Description | DIODE STANDARD 200V 1A SOD123F |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 200 V 1A Surface Mount SOD-123F |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | STTH1R02ZFY Models |
Category | Reverse Recovery Time (trr) 32 ns |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 200 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q101 |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 1A | Supplier Device Package SOD-123F |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 1 A | Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C |
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Base Product Number |