STPSC10H065B-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | STPSC10H065B-TR |
Description | DIODE SIL CARBIDE 650V 10A DPAK |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 650 V 10A Surface Mount DPAK |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | STPSC10H065B-TR Models |
Category | Reverse Recovery Time (trr) 0 ns |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 650 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 480pF @ 0V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V | Supplier Device Package DPAK |
Current - Average Rectified (Io) 10A | Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.75 V @ 10 A | Base Product Number |
Speed Zero Recovery Time > 500mA (Io) |