ST25DV02K-W1R8S3
DigiKey Part Number
497-18178-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-18178-1-ND - Cut Tape (CT)
497-18178-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST25DV02K-W1R8S3
Description
IC RFID TRANSP 13.56MHZ 8SO
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFID Transponder IC 13.56MHz ISO 15693, NFC PWM 1.8V ~ 5.5V 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ST25DV02K-W1R8S3 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Interface
PWM
Manufacturer
STMicroelectronics
Voltage - Supply
1.8V ~ 5.5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Type
RFID Transponder
Supplier Device Package
8-SOIC
Frequency
13.56MHz