SMP80MC-270
DigiKey Part Number
497-4302-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-4302-1-ND - Cut Tape (CT)
497-4302-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMP80MC-270
Description
THYRISTOR 270V 200A DO-214AA
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270V Off-State 200 A Ipp TVS Thyristor DO-214AA, SMB
EDA/CAD Models
SMP80MC-270 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
80 A
Manufacturer
STMicroelectronics
Current - Hold (Ih)
150 mA
Series
Number of Elements
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance
25pF
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakover
345V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Off State
270V
Supplier Device Package
SMB
Current - Peak Pulse (8/20µs)
200 A