SLVU2.8-4A1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SLVU2.8-4A1 |
Description | TVS DIODE 2.8VWM 15VC 8-SOIC |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15V Clamp 24A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 8-SOIC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SLVU2.8-4A1 Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 600W |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications Ethernet |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Bidirectional Channels 4 | Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 2.8V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15V | Base Product Number |