EVL6566A-75WADP
DigiKey Part Number
497-6449-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EVL6566A-75WADP
Description
EVAL BOARD L6563 L6566A TSM1014
Category
Voltage - Output
19V
Manufacturer
STMicroelectronics
Current - Output
4A
Packaging
Box
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Part Status
Active
Frequency - Switching
65kHz
Main Purpose
AC/DC, Primary and Secondary Side with PFC
Contents
Board(s)
Outputs and Type
1 Isolated Output
Utilized IC / Part
L6563, L6566A, TSM1014
Power - Output
75W