EVL6562A-400W
DigiKey Part Number
497-8249-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EVL6562A-400W
Description
EVAL BOARD FOR L6562A
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
L6562A - Power Factor Correction Power Management Evaluation Board
Category
Embedded
No
Utilized IC / Part
L6562A
Packaging
Bulk
Primary Attributes
400W, 400V Out, 90 ~ 265VAC In