ALTAIR05T-800
DigiKey Part Number
497-18621-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALTAIR05T-800
Detailed Description
Converter Offline Flyback Topology 16-SO
EDA/CAD Models
ALTAIR05T-800 Models
Category
Voltage - Start Up
13 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
11.5V ~ 23V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Breakdown
800V