SATAPOWEXT12
SATAPOWEXT12
SATAPOWEXT12
DigiKey Part Number
5214-SATAPOWEXT12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SATAPOWEXT12
Description
12" SATA POWER EXTENSION CABLE
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position SATA Receptacle to Plug 1.00' (304.80mm) Multiple Unshielded
Category
Gender
Female to Male
Manufacturer
StarTech.com
Fastening Type
Push-Pull
Packaging
Retail Package
Cable Type
Individual
Part Status
Active
Length
1.00' (304.80mm)
Cable Connectors
SATA
Color
Multiple
Number of Positions
15
Shielding
Unshielded
Connector Type
Receptacle to Plug
Wire Gauge
18 AWG