RVCU2512FT30M0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RVCU2512FT30M0 |
Description | RES, HV, 2512, 30 MOHM, 1%, 1W |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 MOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RVCU2512FT30M0 Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage |
Mfr | Temperature Coefficient 100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |