RVCU2010FT30M0
DigiKey Part Number
738-RVCU2010FT30M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RVCU2010FT30M0CT-ND - Cut Tape (CT)
738-RVCU2010FT30M0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RVCU2010FT30M0
Description
RES, HV, 2010, 30 MOHM, 1%, 0.5W
Detailed Description
30 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
EDA/CAD Models
RVCU2010FT30M0 Models
Temperature Coefficient
100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)