CD18ZT0R00
DigiKey Part Number
738-CD18ZT0R00TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-CD18ZT0R00CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD18ZT0R00
Description
RES 0 OHM JUMPER 1/8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0 Ohms Jumper 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CD18ZT0R00 Models
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)