CB10JB130R
DigiKey Part Number
CB10JB130R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB10JB130R
Description
RES 130 OHM 5% 10W AXIAL
Detailed Description
130 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Wirewound
EDA/CAD Models
CB10JB130R Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Size / Dimension
0.374" Square x 1.890" L (9.50mm x 48.00mm)