STFE100-10N
STFE100-10N
DigiKey Part Number
2106-STFE100-10N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STFE100-10N
Description
LINE FILTER 10A DIN RAIL
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 10 A 47Hz, 63Hz Single Stage Terminal Block
Category
Frequency - Operating
47Hz, 63Hz
Manufacturer
SolaHD
Applications
General Purpose
Series
Approval Agency
CE, cURus
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Mounting Type
DIN Rail
Filter Type
Single Phase
Termination Style
Terminal Block
Configuration
Single Stage
Base Product Number
Current
10 A