SCP30S15-DN | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2106-SCP30S15-DN-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SCP30S15-DN |
Description | AC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 30W |
Customer Reference | |
Detailed Description | AC or DC DIN Rail Power Supply 1 Output 15V 2A |
Category | Current - Output (Max) 2A |
Manufacturer SolaHD | Power (Watts) 30W |
Series | Applications ITE (Commercial) |
Packaging Bulk | Efficiency 75% |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -25°C ~ 65°C |
Input Type AC or DC | Features IP20, Universal Input |
Number of Outputs 1 | Size / Dimension 2.55" L x 1.29" W x 4.71" H (65.0mm x 33.0mm x 120.0mm) |
AC Voltage - Input 85 ~ 264 VAC | Approval Agency CE, cURus |
DC Voltage - Input (Min) 100V | Minimum Load Required No |
DC Voltage - Input (Max) 375V | Base Product Number |
Voltage - Output 1 15V |