SIT9375AE-02B3-1810-100.000000E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 1.8V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SIT9375AE-02B3-1810-100.000000E
DigiKey Part Number
1473-SIT9375AE-02B3-1810-100.000000ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
MEMS OSC XO 100MHZ LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
39mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)