SIT8924BA-13-33E-50.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8924BA-13-33E-50.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8924BA-13-33E-50.000000
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
4.8mA
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q100
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V