SIT5021AI-2CE-25N-50.000000X
DigiKey Part Number
1473-30177-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-30177-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-30177-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5021AI-2CE-25N-50.000000X
Description
MEMS OSC TCXO 50.0000MHZ LVDS
Detailed Description
50 MHz TCXO LVDS Oscillator 2.5V 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
55mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA
Voltage - Supply
2.5V