SIT1630AI-H4-DCC-32.768D
DigiKey Part Number
SIT1630AI-H4-DCC-32.768DTR-ND - Tape & Reel (TR)
SIT1630AI-H4-DCC-32.768DCT-ND - Cut Tape (CT)
SIT1630AI-H4-DCC-32.768DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1630AI-H4-DCC-32.768D
Description
MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.5V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT1630AI-H4-DCC-32.768D Models
Category
Frequency Stability
±100ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
2.2µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.2)
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.5V ~ 3.63V