SIT1602BI-13-33N-25.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT1602BI-13-33N-25.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1602BI-13-33N-25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ H/LV-CMOS
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
4.5mA
Supplier Device Package
4-PQFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output
HCMOS, LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)