SIT1532AC-J5-DCC-32.768E
DigiKey Part Number
1473-1313-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-1313-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-1313-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1532AC-J5-DCC-32.768E
Description
MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.2V ~ 3.63V 4-UFBGA, CSPBGA
EDA/CAD Models
SIT1532AC-J5-DCC-32.768E Models
Category
Frequency Stability
+75ppm
Mfr
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
1.3µA
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
4-UFBGA, CSPBGA
Base Resonator
Supplier Device Package
4-CSP (1.54x.84)
Type
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.2V ~ 3.63V