SIT1532AC-J5-D14-32.768E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
32.768 kHz XO (Standard) NanoDrive™ Oscillator 1.2V ~ 3.63V 4-UFBGA, CSPBGA
MEMS Oscillator ruggedness vs quartz part 1
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT1532AC-J5-D14-32.768E
DigiKey Part Number
1473-1319-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-1319-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1532AC-J5-D14-32.768E
Description
MEMS OSC XO 32.7680KHZ NANODRIVE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SIT1532AC-J5-D14-32.768E Models
Category
Frequency Stability
±75ppm
Mfr
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
1.3µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-UFBGA, CSPBGA
Base Resonator
Supplier Device Package
4-CSP (1.54x.84)
Type
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Output
NanoDrive™
Base Product Number
Voltage - Supply
1.2V ~ 3.63V