ASMG010X113S17
DigiKey Part Number
ASMG010X113S17-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASMG010X113S17
Description
COAX CBL U.FL TO SMA 3.9"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 3.937" (100.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Siretta Ltd
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
3.937" (100.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Style
U.FL (UMCC) to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz