SLPPI05-15-R68M is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
680 nH Shielded Molded Inductor 8 A 14.5mOhm Max Nonstandard
SLPPI05-15-R68M
DigiKey Part Number
595-SLPPI05-15-R68M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPPI05-15-R68M
Description
FIXED IND 680NH 8A 14.5 MOHM SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SLPPI05-15-R68M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
13A
DC Resistance (DCR)
14.5mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)