SLPPI05-15-1R0M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Signal Transformer
In Stock: 0
Datasheet
1 µH Shielded Molded Inductor 6 A 22.6mOhm Max Nonstandard
SLPPI05-15-1R0M
DigiKey Part Number
595-SLPPI05-15-1R0M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPPI05-15-1R0M
Description
FIXED IND 1UH 6A 22.6 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SLPPI05-15-1R0M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
9.5A
DC Resistance (DCR)
22.6mOhm Max
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)