SLPPI05-15-100M-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SLPPI05-15-100M-TR |
Description | FIXED IND 10UH 2A 170 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Molded Inductor 2 A 170mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SLPPI05-15-100M-TR Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 3A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 170mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |