SLPPI04-02-R12M-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SLPPI04-02-R12M-TR |
Description | FIXED IND 120NH 12A 4.2 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 nH Shielded Molded Inductor 12 A 4.2mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SLPPI04-02-R12M-TR Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 24A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 4.2mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.173" L x 0.157" W (4.40mm x 4.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |