SLPPI03-10-1R5M-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SLPPI03-10-1R5M-TR |
Description | FIXED IND 1.5UH 2A 65 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Molded Inductor 2 A 65mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SLPPI03-10-1R5M-TR Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 3.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 65mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.134" L x 0.118" W (3.40mm x 3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |