HTTI-22-6.7
DigiKey Part Number
595-HTTI-22-6.7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HTTI-22-6.7
Description
FIXED IND 22UH 6.7A 26 MOHM TH
Detailed Description
22 µH Shielded Toroidal Inductor 6.7 A 26mOhm Max Vertical, No Base, 2 PC Pin
EDA/CAD Models
HTTI-22-6.7 Models
DC Resistance (DCR)
26mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Tolerance
±15%
Size / Dimension
0.860" Dia x 0.450" W (21.84mm x 11.43mm)