FCB-0402-300A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FCB-0402-300A |
Description | FERRITE BEAD 30 OHM 0402 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 500mA 200mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FCB-0402-300A Models |
Category | Current Rating (Max) 500mA |
Manufacturer Signal Transformer | DC Resistance (DCR) (Max) 200mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.026" (0.65mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Impedance @ Frequency 30 Ohms @ 100 MHz |