F1F2-0804-220M
DigiKey Part Number
595-F1F2-0804-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1F2-0804-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1F2-0804-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1F2-0804-220M
Description
FIXED IND 22UH 4.5A 94.2 MOHM
Detailed Description
22 µH Shielded Molded Inductor 4.5 A 94.2mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
F1F2-0804-220M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
6A
DC Resistance (DCR)
94.2mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.339" L x 0.315" W (8.60mm x 8.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)