F1F1-0604-330M
DigiKey Part Number
595-F1F1-0604-330MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1F1-0604-330M
Description
FIXED IND 33UH 2.8A 200 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Shielded Molded Inductor 2.8 A 200mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
F1F1-0604-330M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.6A
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)