F1F1-0603-3R3M
DigiKey Part Number
595-F1F1-0603-3R3MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1F1-0603-3R3MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1F1-0603-3R3MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1F1-0603-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 8A 26 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 8 A 26mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
F1F1-0603-3R3M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
12A
DC Resistance (DCR)
26mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)