F1F1-0603-3R3M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F1F1-0603-3R3M |
Description | FIXED IND 3.3UH 8A 26 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Molded Inductor 8 A 26mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F1F1-0603-3R3M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 12A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 26mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |