F1D1-060603W-8R2M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F1D1-060603W-8R2M |
Description | FIXED IND 8.2UH 5A 60 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.2 µH Shielded Molded Inductor 5 A 60Ohm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F1D1-060603W-8R2M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 5.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 60Ohm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |