F1C1-322512-1R5M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F1C1-322512-1R5M |
Description | FIXED IND 1.5UH 4.3A 44 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Molded Inductor 4.3 A 44mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F1C1-322512-1R5M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 4.7A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 44mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |