F1C1-322512-1R5M
DigiKey Part Number
595-F1C1-322512-1R5MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1C1-322512-1R5MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1C1-322512-1R5MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1C1-322512-1R5M
Description
FIXED IND 1.5UH 4.3A 44 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Molded Inductor 4.3 A 44mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F1C1-322512-1R5M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
4.7A
DC Resistance (DCR)
44mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)