F1C1-141208-R33M
DigiKey Part Number
595-F1C1-141208-R33MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1C1-141208-R33MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1C1-141208-R33MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1C1-141208-R33M
Description
FIXED IND 0.33UH 3.5A 28 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µH Shielded Molded Inductor 3.5 A 28mOhm 0505 (1412 Metric)
Category
Current - Saturation (Isat)
5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
28mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0505 (1412 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.055" L x 0.047" W (1.40mm x 1.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)