F1B1-464615-100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F1B1-464615-100M |
Description | FIXED IND 10UH 1A 306 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 306mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F1B1-464615-100M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.5A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 306mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |