F1B1-383818-4R7M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F1B1-383818-4R7M |
Description | FIXED IND 4.7UH 1.37A 162 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.37 A 162Ohm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F1B1-383818-4R7M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.7A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 162Ohm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |