F1B1-303015-3R3M
DigiKey Part Number
595-F1B1-303015-3R3MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1B1-303015-3R3MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1B1-303015-3R3MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1B1-303015-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 1.4A 156 OHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.4 A 156Ohm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
F1B1-303015-3R3M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.8A
DC Resistance (DCR)
156Ohm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)