F1A2-464615-150M
DigiKey Part Number
595-F1A2-464615-150MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1A2-464615-150MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1A2-464615-150MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1A2-464615-150M
Description
FIXED IND 15UH 850MA 325 MOHM
Detailed Description
15 µH Shielded Wirewound Inductor 850 mA 325mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
F1A2-464615-150M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1A
DC Resistance (DCR)
325mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)