F1A2-464615-150M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F1A2-464615-150M |
Description | FIXED IND 15UH 850MA 325 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Wirewound Inductor 850 mA 325mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F1A2-464615-150M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 1A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 325mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |