F1A2-303012-270M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F1A2-303012-270M |
Description | FIXED IND 27UH 450MA 940 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 27 µH Shielded Wirewound Inductor 450 mA 940mOhm Max 1212 (3030 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F1A2-303012-270M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 940mOhm Max |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Wirewound | Package / Case 1212 (3030 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1212 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.117" L x 0.117" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 320mA |