F1A1-464612-4R7N | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F1A1-464612-4R7N |
Description | FIXED IND 4.7UH 1.2A 196 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 196Ohm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F1A1-464612-4R7N Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 950mA |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 196Ohm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |