F1A1-383818-100M
DigiKey Part Number
595-F1A1-383818-100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1A1-383818-100MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1A1-383818-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1A1-383818-100M
Description
FIXED IND 10UH 850MA 250 OHM SMD
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 850 mA 250Ohm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
F1A1-383818-100M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
700mA
DC Resistance (DCR)
250Ohm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)