F1A1-383815-6R8N | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | F1A1-383815-6R8N |
Description | FIXED IND 6.8UH 1A 212 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 212Ohm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | F1A1-383815-6R8N Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 750mA |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 212Ohm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |