F1A1-303015-100M
DigiKey Part Number
595-F1A1-303015-100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-F1A1-303015-100MCT-ND - Cut Tape (CT)
595-F1A1-303015-100MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1A1-303015-100M
Description
FIXED IND 10UH 700MA 624 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 624Ohm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
F1A1-303015-100M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
450mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
624Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)